Popis produktov
Špecifikácie produktu
| Normy | ASTM A269 / ASME SA269 |
| Oceľové triedy | TP304 TP304L TP304LN TP316 TP316L TP316LN TP317 TP321 TP347 TP348 TPXM10 TPXM11 TPXM15 TPXM19 TPXM29 |
| Ekvivalentné normy |
EN 10088-1, JIS G4303 |
| Vonkajší priemer (OD) | 3,18 mm – 76,2 mm (1/8″-3″) |
| Hrúbka steny (WT) | 0,25 mm – 3,05 mm (0,010 ″ – 0,120 ″) |
| Dĺžka | 3 m / 6 m / 12 m, alebo prispôsobiteľné |
| Povrchová úprava | Svetlo žíhané |
| Výrobný proces | Ťahané za studena/žíhané{{0} |
| Podmienka | SA/ lesklo žíhané / leštené |
Leštené rúrky z nehrdzavejúcej ocele sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele TP316/TP316L, čo im umožňuje odolať korózii spôsobenej médiami obsahujúcimi síru -(H₂S) a chlorid{3}}(Cl⁻), ako aj kyslé kvapaliny, ktoré sa bežne vyskytujú v ropnom a plynárenskom priemysle. Typ TP316L má obsah uhlíka menší alebo rovný 0,03 %, čím účinne zabraňuje medzikryštalickej korózii po zváraní a eliminuje potrebu dodatočných stabilizačných tepelných úprav; je vhodný na použitie v rozsahu teplôt od -196 stupňov do 400 stupňov.
V porovnaní s potrubím z uhlíkovej ocele ponúkajú rúrky z nehrdzavejúcej ocele životnosť, ktorá je 3 až 5 krát dlhšia. Okrem toho, keďže potrubie prechádza leštením, nevyžaduje žiadne anti-korózne nátery-, čím sa zabraňuje upchávaniu prístrojových liniek-a výrazne sa znižujú náklady na prevádzku a údržbu.
Leštené rúry z nehrdzavejúcej ocele sa vyrábajú pomocou presného procesu bezšvíkového tvárnenia s toleranciami vonkajšieho priemeru v rozmedzí ±0,05 mm a toleranciou hrúbky steny v rozmedzí ±0,03 mm.
Prispôsobené služby
- TORICH ponúka služby prispôsobenia rozmerov s rozsahom vonkajšieho priemeru od 3,18 mm do 76,2 mm a hrúbkou steny od 0,25 mm do 3,05 mm. Pre hadičky s malým-vývrtom presného prístrojového vybavenia poskytujeme vysoko presné{6}}možnosti prispôsobenia, pričom sa dosahujú tolerancie vonkajšieho priemeru ±0,03 mm a tolerancie hrúbky steny ±0,02 mm.
- Okrem štandardného leštenia ponúkame prispôsobené interné elektrolytické leštenie, ktoré je schopné dosiahnuť drsnosť povrchu Ra menšiu alebo rovnú 0,25 μm.
- V závislosti od konkrétneho typu prístrojového vybavenia môžeme prispôsobiť zodpovedajúce spojovacie rozhrania-vrátane závitových spojov (NPT/BSP), prírubových spojov (normy ANSI/EN), zásuvkových{1}}zvarových spojov a ďalších-, ako aj poskytnúť prispôsobené armatúry z nehrdzavejúcej ocele, ako sú spojky, kolená a T-kusy.
Chemické zloženie
| Prvok | C (%) | Mn (%) | Si (%) | P (%) | S (%) | Cr (%) | Ni (%) | Mo (%) | N (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TP316 | Menšie alebo rovné 0,08 | Menšie alebo rovné 2,00 | Menšie alebo rovné 1,00 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,030 | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Menšie alebo rovné 0,10 |
| TP316L | Menšie alebo rovné 0,03 | Menšie alebo rovné 2,00 | Menšie alebo rovné 1,00 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,030 | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Menšie alebo rovné 0,10 |
| TPXM-19 | Menšie alebo rovné 0,06 | 4.0–6.0 | Menšie alebo rovné 1,00 | Menšie alebo rovné 0,040 | Menšie alebo rovné 0,030 | 20.5–23.5 | 11.5–13.5 | 1.5–3.0 | 0.20–0.40 |
Mechanické vlastnosti
| Nehnuteľnosť | Pevnosť v ťahu | Medza klzu (0,2 %) | Predĺženie | Tvrdosť |
|---|---|---|---|---|
| TP316 | Väčšie alebo rovné 515 MPa | Väčšie alebo rovné 205 MPa | Väčšie alebo rovné 40 % | Menšie alebo rovné 217 HB |
| TP316L | Väčšie alebo rovné 485 MPa | Väčšie alebo rovné 170 MPa | Väčšie alebo rovné 35 % | Menšie alebo rovné 217 HB |
| TPXM-19 | Väčšie alebo rovné 690 MPa | Väčšie alebo rovné 380 MPa | Väčšie alebo rovné 35 % | Menšie alebo rovné 100 HB |
Možné alternatívne stupne
- Pre prístrojové linky pracujúce pri teplotách nižších alebo rovných 300 stupňov a tlakoch nižších alebo rovných 6 MPa-a bez obsahu síry- alebo média-obsahujúceho chlór- je TP304/TP304L vhodnou voľbou, ktorá ponúka nižšie náklady.
- Pre potrubia na ropu a plyn, ktoré sú vystavené pôsobeniu média s vysokým-chlórom,-sírou alebo silne kyslým prostredím, sa odporúča TP317L; s PREN väčším alebo rovným 30 ponúka vynikajúcu odolnosť proti korózii v porovnaní s TP316/TP316L.
- Pre prístrojové vedenia vystavené vysokým pracovným tlakom (Väčším alebo rovným 10 MPa) a silnej korózii-ako sú vysokotlakové{2}}vedenia na vrtných plošinách-možno zvoliť duplexnú nehrdzavejúcu oceľ 2205; pre svoju náročnosť spracovania však nie je vhodný pre linky presného prístrojového vybavenia malého priemeru.
oblasti použitia
- Prieskum a ťažba ropy: Spája rôzne prístroje na vrtných plošinách; prenáša údaje o tlaku a teplote v ústí vrtu; prepravuje vzorky vrtnej kvapaliny; zriaďuje kanály prenosu signálov pre prístrojové vybavenie v zvode; a je prispôsobený pre prevádzkové podmienky zahŕňajúce vibrácie a vysoký tlak.
- Zhromažďovanie a preprava ropy a plynu: Prepája prietokové, tlakové a hladinové prístroje na pobrežných a pobrežných zberných staniciach.
- Rafinácia ropy a petrochemické produkty: Slúži ako doplnkový komponent pre zariadenia, ako sú reaktory a destilačné veže, spájajúce vysoko{0}}teplotné a vysokotlakové{1}}inštrumenty.
- Spracovanie zemného plynu: Používa sa na pripojenie prístrojov v zariadeniach na čistenie zemného plynu.
- Skladovanie ropy a plynu: Spája hladinové a tlakové prístroje na nádržiach na skladovanie ropy a zásobníkoch plynu.
- Hlboký-vývoj ropy a zemného plynu: Inštrumentačné potrubia pre hlbokomorské-plošiny.
Zobraziť produkty


Testovacie zariadenia



Továrenské vybavenie

Zariadenia na morenie


Balíček produktov
Ponúkame širokú škálu možností balenia, vrátane plastových koncoviek, tkaných vriec, drevených prepraviek a železných rámov. Na splnenie špecifických potrieb zákazníkov sú k dispozícii aj vlastné obalové riešenia, logo branding a ďalšie personalizované požiadavky.



FAQ
Otázka: Aký je rozdiel medzi ASTM A249 TP316 a TP316L?
Odpoveď: Ocele 316 aj 316L sú austenitické nehrdzavejúce ocele, ktoré sa líšia predovšetkým obsahom uhlíka. 316 a ponúkajú vyššiu pevnosť, zatiaľ čo oceľ 316L nenesie žiadne riziko medzikryštalickej korózie a nevyžaduje tepelné spracovanie po-zváraní, vďaka čomu je ideálna pre komplexné prístrojové linky, ktoré zahŕňajú zváranie a tvarovanie.
Otázka: Ako vaša presnosť leštenia spĺňa požiadavky na prístrojové linky?
Odpoveď: Vnútorný povrch hadičky má zrkadlový povrch (Ra menšie alebo rovné 0,4 μm), zatiaľ čo vonkajší povrch má povrchovú úpravu Ra menšie alebo rovné 0,8 μm; hadica je bez škrabancov, otrepov a zvyškov nečistôt.
Otázka: Spĺňajú vaše produkty príslušné normy pre ropný a plynárenský priemysel?
Odpoveď: Rúrka je vyrobená v prísnom súlade s normami ASTM A249 a ASME SA249, čím sa zabezpečuje prísna kontrola chemického zloženia, mechanických vlastností, rozmerových tolerancií a kvality povrchu.
Populárne Tagy: leštené rúrky z nehrdzavejúcej ocele, Čína, dodávatelia, výrobcovia, továreň, prispôsobené, veľkoobchod, cena, OEM, mlyn, výrobca, na predaj














