Popis produktov
Špecifikácie produktu
| Normy | ASTM A213 / ASME SA213 |
| Oceľové triedy | TP309, TP310, TP310S,TP201 TP202 TP304 TP304L TP304H TP309S TP309H TP310S TP316 TP316L TP317 TP321 TP347 TP4448HTP TP4447H TP |
| Vonkajší priemer (OD) |
6 mm - 127 mm |
| Hrúbka steny (WT) |
1,0 mm - 12,7 mm |
| Dĺžka | 3/6/12 m, alebo prispôsobené |
| Povrchová úprava | Svetlo žíhané (BA) |
| Výrobný proces | Kreslené za studena |
| Podmienka | Roztok žíhaný, BA Finish |
Ako si vybrať medzi 309, 309S, 310 a 310S?
| Materiál | Prevádzková teplota | náklady | Zvárateľnosť | Aplikácie |
| 309 | Menší alebo rovný 900 stupňom | Najnižšia | Medzikryštalická korózia je náchylná na výskyt po zváraní | Časť Nízka teplota-kotla, normálne prevádzkové podmienky |
| 309S | Menší alebo rovný 980 stupňom | Stredná | Po zváraní-nekorozívne | Časť medziteploty kotla |
| 310 | 900 ~ 1100 stupňov | Stredná{0}}Vysoká | Po zváraní je náchylná na vznik medzikryštalickej korózie | Časť s vysokou teplotou-kotla |
| 310S | Menší alebo rovný 1200 stupňom | Najvyššie | Výborne | Extrémne vysoká teplota a vysoká korózia |
- Trieda 309 sa vyznačuje vysokým obsahom uhlíka (C Menší alebo rovný 0,20 %), čo má za následok mierne horšiu zvárateľnosť; je to preferovaná voľba, keď neexistujú prísne požiadavky na zváranie, hoci sa neodporúča pre zväzky rúr, ktoré vyžadujú časté zváranie.
- Trieda 309S je nízkouhlíkový{1}}variant 309; je odolný voči medzikryštalickej korózii po zváraní a je vhodný pre aplikácie zahŕňajúce všeobecnú koróziu spalín, kde sa vyžaduje zváranie.
- Nerezová oceľ triedy 310 má vysoký obsah uhlíka a jej cena je vyššia ako trieda 309 alebo 309S; je vhodný pre stredne-až{4}}vysokoteplotné prostredia výmeny tepla, kde sa nevyžaduje zváranie.
- Trieda 310S ponúka vynikajúci celkový výkon a demonštruje vynikajúcu odolnosť voči vysokým teplotám a vysokej-sírovej korózii. Okrem toho sa môže pochváliť najlepšou zvárateľnosťou spomedzi týchto tried, vďaka čomu je vhodný na zložité zváranie zväzkov rúrok a nepredstavuje žiadne riziko medzikryštalickej korózie; nesie však najvyššie náklady.
Prispôsobené služby
- TORICH podporuje služby prispôsobenia veľkosti, ako aj špecializované procesy ohýbania-ako sú ohyby v tvare U-a L--s minimálnym polomerom ohybu väčším alebo rovným 3-násobku vonkajšieho priemeru.
- Ponúkame vlastné možnosti dokončovania koncov, vrátane hladkých koncov, skosených koncov (30 stupňov / 45 stupňov / 60 stupňov), závitovania (NPT/BSPT) a prírubových spojov.
- Doplnkové služby zahŕňajú morenie a pasiváciu, mechanické leštenie (zrnitosť 180–600) a zrkadlové leštenie (Ra menšie alebo rovné 0,4 μm).
Chemické zloženie
| Prvok | C (%) | Cr (%) | Ni (%) | Mn (%) | Si (%) | P (%) | S (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TP309 | Menšie alebo rovné 0,20 | 22.0–24.0 | 12.0–15.0 | Menšie alebo rovné 2,0 | Menšie alebo rovné 1,0 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,030 |
| TP310 | Menšie alebo rovné 0,25 | 24.0–26.0 | 19.0–22.0 | Menšie alebo rovné 2,0 | Menšie alebo rovné 1,5 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,030 |
| TP310S | Menšie alebo rovné 0,08 | 24.0–26.0 | 19.0–22.0 | Menšie alebo rovné 2,0 | Menšie alebo rovné 1,5 | Menšie alebo rovné 0,045 | Menšie alebo rovné 0,030 |
Mechanické vlastnosti
| Nehnuteľnosť | Pevnosť v ťahu (MPa) | Medza klzu (MPa) | Predĺženie (%) | Tvrdosť (HB) |
| TP309 | Väčšie alebo rovné 515 | Väčšie alebo rovné 205 | Väčšie alebo rovné 35 | Menšie alebo rovné 217 |
| TP310 | Väčšie alebo rovné 520 | Väčšie alebo rovné 205 | Väčšie alebo rovné 40 | Menšie alebo rovné 217 |
| TP310S | Väčšie alebo rovné 515 | Väčšie alebo rovné 205 | Väčšie alebo rovné 40 | Menšie alebo rovné 217 |
Možné alternatívne stupne
- Pre extrémne vysoké-teplotné a vysoko korozívne prostredia-, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v kotloch na spaľovanie odpadu alebo chemických-výmenníkoch tepla s vysokou teplotou-, je odporúčaná voľba Incoloy 800H.
- Pre stredne{0}}až{1}}vysokoteplotné podmienky síry{2}}, konkrétne v aplikáciách, kde sa prevádzkové teploty pohybujú medzi 900 stupňami a 1 000 stupňami , je 253MA vhodnejšou voľbou.
- Pre prostredia obsahujúce chloridy a rôzne chemické látky,-ako sú zariadenia na chemické spracovanie alebo námorné výmenníky tepla-, možno zvoliť TP316 alebo TP316L; obsah molybdénu v týchto zliatinách zvyšuje ich odolnosť voči jamkovej a štrbinovej korózii.
oblasti aplikácií
309 310 310Potrubie S z nehrdzavejúcej ocele sa primárne používa v aplikáciách kotlov a výmenníkov tepla. V rámci odvetvia výroby energie ich špecifické použitie zahŕňa okrem iného zväzky rúrok prehrievača, zväzky rúrok prehrievača, zväzky rúr ekonomizéra, rúrky s vodnou stenou, parné prepravné potrubia a rúrky výmenníka tepla na rekuperáciu odpadového tepla.
Zobraziť produkty


Testovacie zariadenia



Továrenské vybavenie

Zariadenia na morenie


Balíček produktov
Ponúkame širokú škálu možností balenia, vrátane plastových koncoviek, tkaných vriec, drevených prepraviek a železných rámov. Na splnenie špecifických potrieb zákazníkov sú k dispozícii aj vlastné obalové riešenia, logo branding a ďalšie personalizované požiadavky.



FAQ
Otázka: Sú rúry z nehrdzavejúcej ocele s povrchovou úpravou BA- vhodné na zváranie?
Odpoveď: Áno, sú vhodné na zváranie-najmä nízkouhlíkových{1}}tried 309S a 310S BA-, ktoré vykazujú vynikajúcu zvárateľnosť a nenesú po zváraní žiadne riziko medzikryštalickej korózie.
Otázka: Aké výhody ponúka povrch BA v kotlových výmenníkoch v porovnaní s morenými a pasivovanými povrchmi?
Odpoveď: Povrch BA zvyšuje účinnosť prenosu tepla, odoláva tvorbe vodného kameňa a ponúka vynikajúcu odolnosť proti korózii. Okrem toho sa ideálne hodí pre aplikácie výmeny tepla kotlov, ktoré vyžadujú vysokú úroveň čistoty, ako napríklad vo farmaceutickom priemysle.
Otázka: Ako by sa mala vybrať vhodná trieda rúr z nehrdzavejúcej ocele-z 309, 309S, 310 a 310S-na základe konkrétnych prevádzkových podmienok výmeny tepla kotla?
Odpoveď: Výber by mal byť založený na prevádzkovej teplote, korozívnom prostredí a požiadavkách na povrchovú úpravu: ① Pre teploty menšie alebo rovné 900 stupňom, ktoré zahŕňajú vystavenie štandardnej korózii spalín, vyberte 309 alebo 309S (ak sa vyžaduje zváranie, uprednostnite 309S); ② Pre teploty medzi 900 stupňami a 1100 stupňami zahŕňajúce vystavenie vysokej-korózii spalín sírou vyberte 310 BA (ak sa nevyžaduje zváranie) alebo 310S BA (ak sa vyžaduje zváranie); ③ Ak je potrebné zváranie a je potrebné vyhnúť sa riziku medzikryštalickej korózie, vyberte 309S alebo 310S.
Populárne Tagy: 309 310 310 rúrka z nehrdzavejúcej ocele, Čína, dodávatelia, výrobcovia, továreň, prispôsobené, veľkoobchod, cena, OEM, mlyn, výrobca, na predaj














