Popis produktov
Chromoly Steel Tubing sú vyrobené z-kvalitných materiálov vrátane 4130 a 4140. AISI 4130 a AISI 4140 sú najbežnejšie používané druhy chróm-molybdénovej ocele v aplikáciách strojárskych strojov.
Naše chróm-molybdénové rúrky 4130 sú kované pri teplotách medzi 950 °C a 1230 °C a vykazujú vynikajúce mechanické vlastnosti pri izbových aj vysokých teplotách. Majú tiež nízky obsah uhlíka, vďaka čomu sa ľahko zvárajú a majú vynikajúcu opracovateľnosť, čo uľahčuje ohýbanie, zváranie, vŕtanie a iné spracovanie.
4140 má horšiu opracovateľnosť a zvárateľnosť, vyžaduje predhriatie pred zváraním a tepelné spracovanie po zváraní. Avšak 4140 má vynikajúcu odolnosť voči vysokým-teplotám a zostáva neporušená po dobu 2 000 hodín pri teplote 600 stupňov .
Špecifikácie produktu
| Normy | ASTM A519 |
| Oceľové triedy | 1010 1012 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1025 1026 1030 1035 1040 1045 1050 1518 1524 1541 1330 4130 4137 4140 |
| Ekvivalentné normy | SK 10297-1 25CrMo4 / 34CrMo4 / 42CrMo4; DIN 1.7218 / 1.7225; JIS SCM415 / SCM420; GB 30CrMo / 42CrMo |
| Vonkajší priemer (OD) | 6 mm – 323 mm (0,24 palca – 12,7 palca) |
| Hrúbka steny (WT) | 1 mm – 40 mm (0,04 palca – 1,57 palca) |
| Dĺžka | 4–12 m, alebo prispôsobiteľné |
| Povrchová úprava | Čierny povrch |
| Výrobný proces | Kreslené za studena |
| Podmienka | Žíhané, normalizované, kalené a temperované (Q&T), zbavené stresu |
Prispôsobené služby
- TORICH podporuje služby prispôsobenia presnej tolerancie a ponúka -neštandardné vlastné veľkosti. Poskytujeme služby rezania-dĺžok s rozsahom chýb ±1 mm.
- Ponúkame služby úkosovania a ohýbania v tvare V-, U-a X-; pre hydraulické komponenty podporujeme rozširovanie a hrdlovanie.
- Ponúkame povrchové úpravy, ako je čierna povrchová úprava, morenie, olejovanie, fosfátovanie, pieskovanie a antikorózny-náter a môžeme vykonať vnútorné honovanie.
Chemické zloženie
| stupeň | C (%) | Mn (%) | P (%) Max | S (%) Max | Si (%) | Cr (%) | Mo (%) |
| 4130 | 0.28–0.33 | 0.40–0.60 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
| 4140 | 0.38–0.43 | 0.75–1.00 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
Mechanické vlastnosti
| Nehnuteľnosť | Podmienka | Pevnosť v ťahu (MPa) | Medza klzu (MPa) | Predĺženie (%) | Tvrdosť (HB) |
| 4130 | Normalizované | 560–670 | Väčšie alebo rovné 460 | Väčšie alebo rovné 21 | 143–197 |
| 4140 | Q&T | 850–1000 | Väčšie alebo rovné 655 | Väčšie alebo rovné 18 | 197–255 |
Možné alternatívne stupne
- 20CrMo je nízko-legovaná chróm-molybdénová oceľ s cenovou výhodou. Bežne sa používa v stavebných strojoch, komponentoch automobilových prevodoviek a častiach ťažkých zariadení.
- 25CrMo4 je ekvivalentný k 4130, ponúka podobnú pevnosť a zvárateľnosť. Často sa používa na výrobu hriadeľov, ozubených kolies a iných častí vystavených vysokému namáhaniu a opotrebovaniu.
- Pre aplikácie, ktoré nevyžadujú nadmerne vysokú pevnosť, je vhodnou voľbou AISI 1026. Je nákladovo-efektívny a jeho tvrdosť a odolnosť proti opotrebeniu možno zlepšiť pomocou procesov kalenia, vďaka čomu je vhodný pre mechanické pole.
oblasti použitia
4130 a 4140 sú najpoužívanejšie materiály v oblasti strojárskych strojov.
Spomedzi nich je oceľ 4130 vďaka svojmu spracovateľskému výkonu vhodnejšia pre konštrukčné prvky strojárskych strojov a rámové konštrukcie poľnohospodárskych strojov.
4140 sa často používa na výrobu ťažkých strojov vrátane hydraulických valcov, valčekov, rámov, čapov a rôznych nástrojov.
Zobraziť produkty


Testovacie zariadenia



Továrenské vybavenie

Zariadenia na morenie


Balíček produktov
Ponúkame širokú škálu možností balenia, vrátane plastových koncoviek, tkaných vriec, drevených prepraviek a železných rámov. Na splnenie špecifických potrieb zákazníkov sú k dispozícii aj vlastné obalové riešenia, logo branding a ďalšie personalizované požiadavky.



FAQ
Otázka: Ktorá oceľ má vyššiu pevnosť, 4130 alebo 4140?
Odpoveď: Vo všeobecnosti má 4140 vyššiu pevnosť. 4140 má obsah uhlíka 0,38 – 0,43 %, vyšší ako 4130 0,28 – 0,33 %. Po temperovaní 4140 zvyčajne vykazuje vyššiu pevnosť v ťahu a medzu klzu ako 4130, vďaka čomu je vhodnejší pre komponenty, ktoré znášajú vysoké zaťaženie.
Otázka: Ktoré diely na rýpadlách sú vhodné pre 4130 a ktoré pre 4140?
Odpoveď: Komponenty nesúce -primárne zaťaženie-, ako sú napríklad podpery hydraulických hadíc a malé konštrukčné diely, môžu používať oceľ 4130, zatiaľ čo konštrukčné prvky primárneho zaťaženia-, ako je výložník a rameno rýpadla, vyžadujú oceľ 4140.
Otázka: Ktoré priemyselné odvetvia zvyčajne používajú chróm-molybdénové oceľové rúry ASTM A519?
A: Bežne sa používa pri výrobe automobilov, leteckých komponentov, banských a vŕtacích strojoch a výrobe priemyselných strojov.
Populárne Tagy: rúrky z chrómovej ocele, Čína, dodávatelia, výrobcovia, továreň, prispôsobené, veľkoobchod, cena, OEM, mlyn, výrobca, na predaj














